İletişim Bilgileriniz

Aşağıdaki formu doldurarak gönderin.

En kısa zamanda sizi arayalım.

Örnek Günlük Program

ÖRNEK KUDÜS PROGRAMI

4 GECE 5 GÜNLÜK KUDÜS SEYAHAT PROGRAMI

1. GÜN ………………………………………> İstanbul / Tel Aviv / Kudüs

Belirtilen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu RAHA TUR kontuarı önünde belirtilen saat’te buluşma. Check in ve Pasaport işlemleri sonrası; Tel Aviv’e hareket. (Güvenlik araştırmalarını müteakip) Kudüs’e varışta Çıkış işlemlerinden sonra Telaviv-Yafa’ ya hareket. Yafa’da mola. Sultan Mahmud Camii ve külliyesi ile diğer Osmanlı Camileri ve eserlerinin görülmesi. İsteyenler için ogle yemeği. Daha sonra Kudüs’teki otelimize transfer. Otele varış ve yerleşme. Daha sonra Mescid-I Aksa ziyareti. Otelde akşam yemeği ve geceleme.

2. GÜN ………………………………………… > Kudüs Turu

İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Saat 06.00-07.30 arası kahvaltı ve saat 08.00’ da tur için Zeytin Dağına hareket(10 dk.), buradan kuşbakışı Kudüs’ ü temâşâ ve bilgilendirme molası, Daha sonra Sahabî Selman El-Farisî ve Râbia’tül Adeviyye türbelerini ziyaret. Sonrasında Hazreti Meryem ve ana ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise ile Hazreti Davud türbesini ziyaret. Mescid-i Aksa' daki öğlen namazından sonra Mescid-i Aksa, Kubbet’t-üs-Sahra , Mirac’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret. Sonra Burak (Ağlama) Duvarı, tarihi Kıyamet Kilisesi, ve Hz.Ömer Camiini ziyaret. Kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında gezinti.. Akşam ve yatsı namazlarından sonra otelde geceleme

3. GÜN ……………………………………… > El Halil / Beytlahm / Eriha / Nabi Musa

İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.00-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra saat 08.00’ de tur için el-Halil şehrine hareket ve yaklaşık 50 dk sonra varış. Burada Harem-i İbrahîmî’ yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret. Sonra Halhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve Beytlahm şehrine geçiş (40 dk.). Burada tarihî bir kilise içinde kalan Hazreti İsâ’ nın doğduğu yeri ziyaret ve sonra Lut Gölü/Ölü Deniz’e hareket(40 dk.) Deniz seviyesinden 4oo m. aşağıda bulunan, Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölü’nden sonra dünyanın en eski şehirlerinden Eriha’ya geçiş(15 dk.), burada alış-veriş molası ve sonra Hazreti Musa kabri ve Külliyesine intikal(20 dk.) Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize hareket (40 dk.).Akşam yemeği ve geceleme.

4. GÜN …………………………………. > Mescid-i Aksa

İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.00-07.00 arası otelde kahvaltı. Bütün gün serbest zaman. Vakit namazları ve Cuma namazı Mescid-I Aksa’da. Akşam yemeği ve geceleme.

5. GÜN …………………………………. > KUDÜS

Arzu edenler ile Mescid-i Aksâ’da sabah namazı. Kahvaltı sonrası 09:00’da Kudüs’e veda ederek Yafa'ya hareket ediyoruz. Yafa’da Tarihi Saat Kulesi, Hasan Paşa Camii, Sultan Mahmud Külliyesi ve Bahriye Mescidi ziyaretlerine müteakip, Telaviv Havalimanına hareket. Güvenlik işlemleri sonrası Check in ve Pasport işlemlerini müteakip İstanbul’a hareket. İstanbul’a Varış.

Bir başka Raha Tur Organizasyonunda görüşmek üzere…


Not: Rehberimiz yerel şartlardan dolayı gerekli gördüğünde içeriği aynı kalmak şartı ile programda değişiklik yapabilir.

3 Gece 4 Günlük Umre Bağlantılı Kudüs Tur Programı

1. GÜN ………………………………………> Amman – Allanby Köprüsü - Kudüs

Atatürk havaalanında Raha Tur kontuarında buluşma İstanbuldan hareketle Amman Havaalanın’da işlemlerin tamamlanmasının ardından Allanby köprüsüne hareket. Allenby geçiş kapısında işlemlerin tamamlanmasının ardından otobüs ile Kudüs’de bulunan National Otele transfer. Otel’de akşam yemeği, otel’de konaklama.

2. GÜN ………………………………………… > Kudüs Turu

Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Kahvaltının ardından saat 09.00’da Mescid-i Aksa, Kubbet’t-üs-Sahra , Mirac’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret. Saat 11:30-13:00 arası Cuma namazı için serbest zaman. Saat 13:00’da belirtilen yerde buluşma ve öğle yemeği için hareket belirtilen yerde buluşma. Öğle yemeğinin ardından Kıyam kilisesini ziyaret, Hz. Ömer camiinde ikindi namazı, Yafa Kapısının görülmesinin ardından. Son olarak Burak (Ağlama) Duvarının ziyaret edilmesi ve Aksa camiinde akşam namazının kılınmasının ardından otele dönüş, akşam yemeği ve isteyenler için Mescid-i Aksa’ daki yatsı namazından sonra otelde geceleme.

3. GÜN ……………………………………… >: El- Halil / Eriha/ Beyütlahim /Lut Gölü / Nabi Musa

İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Kahvaltı ve saat 08.00’da tur için El- Halile hareket. El-Halil’de; Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerini ziyaret. Ardından Halhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrinin ziyaretinin ardından Beytüllahim şehrine hareket. Burada tarihî bir kilise içinde kalan Hz. İsâ'nın doğduğu yer olan Doğuş Kilisesini ziyaret edilmesinin ardından Ömer Camiinde Öğle namazının kılınmasının ardından deniz seviyesinden 4oo m. aşağıda bulunan, dünyanın en eski şehirlerinden bir diğeri olan Eriha'ya geçiş. Lut Gölü’ünün görülmesinin ardından, Hz. Musa’nın kabri ve Külliyesine ziyaret için hareket edilecektir. Burada kılınacak akşam namazının ardından Kudüs’e transfer. Otele dönüş, akşam yemeği ve isteyenler için Mescid-i Aksa’ daki yatsı namazından sonra otelde geceleme.

4. GÜN …………………………………. > Kudüs – Allenby Köprüsü – Amman- Cidde - Mekke

İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. kahvaltı ve ardında saat 07.30’da otelden ayrılma. Zion Dağına hareket. Orada bulunan Hz. Davud’un kabrinin ziyaret edilmesi ve Hz. İsa ve 12 Havarisinin son akşam yemeğini yediği odanın görülmesinin ardından Zeytin Dağını ziyaret. Buradan kuşbakışı Kudüs’ü temâşâ ve bir bilgilendirmenin ardından saat 12.00’da Allanby köprüsünden geçmek için hareket. Allenby geçiş kapısında işlemlerin tamamlanmasının ardından otobüs ile Amman havaalanına transfer ordan Umre icin ciddeye ucuş ve umre programının başlaması.